Odkazy

Přinášíme první ze čtyř várek vzpěračských rankingů za 1. část sezony, přesně k 8. 7., protože se první červencovou neděli konaly ještě dvě soutěže.

Tabulky si můžete stáhnout buď všechny naráz v jednom souboruDvojboj komplet bez Masters. V něm jsou pořadí řazena takto: Ženy, Ženy 21-23 let, Starší juniorky 18-20 let, Mladší juniorky do 17 let (v tabulkách jsou evidovány všechny ženy). Následují Muži TOP 40, Muži 21-23 let. Starší junioři 18-20 let, Mladší junioři 16-17 let, Starší žáci 14-15 let a Mladší žáci do 13 let. Kráceny jsou pouze rankingy mužů, které jsou letos mimořádně obsažné, v HK 94 už závodilo 99 lidí a v HK 85 dokonce rovná stovka!

Tabulky Masters přineseme v kompletu, v němž budou pohromadě pořadí podle dvojboje, jednotlivců i oddílů podle Sinclaira, samozřejmě i se zápočtem věkového bonusu.

Povšimněte si leckterých rekordních skutečností. Kupříkladu, ještě nikdy jsme neměli v pololetí v jedné ženské HK tolik vzpěraček jako nyní, viz HK 69, kde jich najdete 35! Navíc se tato kvantita promítá i do kvality, kupř. desátá v této hmotnosti má dvojboj 140 kg!

Počet aktivních vzpěračů se evidentně zvyšuje. U mužů dokonce už v pololetí převýšil pětistovku (konkrétně 504). Během 1.části sezony závodilo už 110 žen! Zvýšil se rovněž počet soutěží, a také počet startů.

Velice děkuju všem, kteří odeslali na mou adresu (a většinou včas) výsledky. Horší je to s kvalitou protokolů, kde občas chybí ročníky či další údaje. Nezapomínejte také uvést oddílové příslušnosti vzpěračů mimo soutěž!

Prosím o případná doplnění, zpřesnění, opravy.

Všem přeju jen krásné, dobré letní dny!

 

PhDr. Rudolf Drmola, editor databáze VSV ČSV