Odkazy

Ve dnech 24. – 27. 10 2019 se ve Švýcarsku (Tramelan) konal mezinárodní turnaj 49. Challenge 210 – 2019. Turnaj byl zařazen do olympijské kvalifikace a soutěžilo zde 35 elitních vzpěračů a vzpěraček (20x W+15x M) z 13 zemí. Dalších153 soutěžících v ostatních věkových kategoriích včetně Masters.  Družstvo Rotasu Rotavy zvítězilo ve věkové kategorii ECOLIER (školák) a v průběhu soutěže překonali 6x národní rekord – 3x Lukáš Horváth, 2x Denis Jankovič, 1x Jan Bubla (bez záruky).

 

 

Karel Prohl


Dobrý den, přílohou posílám několik fotografií z 49. Challenge "210" 2019 ze švýcarského Tramelanu, kde startovali sportovci z 21 zemí, a kterého se již po čtvrté v řadě zúčastnili mladí vzpěrači rotavského ROTASU.

 

Fotografie:

Jakub Karpíšek, Denis Jankovic s Lu Xiaojun (Čína) - Olympijský šampion z Londýna 2012 a pětinásobný mistr světa ve váhové kategorii do 77 kg.

Jakub Karpíšek, Denis Jankovic, Jan Bubla s Kianoush Rostami (Írán)  - Olympijský šampion z Ria 2016 a dvojnásobný mistr světa ve váhové kategorii do 85 kg.

Jakub Karpíšek, Denis Jankovic, Miroslav Horváth, Jan Bubla s Yu Jie ( Čína) - Jeden z trenérů čínské reprezentace a zároveň trenér největších jmen čínského vzpírání, jako je např. Lu Xiaojun, Tian Tao, Liao Hui, apod.

 

Mám za to, že za zmínku (nejen na webu ČSV) určitě také stojí umístění rotavských mladých vzpěračů v kategoriích jednotlivců na tomto mezinárodním turnaji:

kategorie MINIME: 2. místo Lukáš HORVÁTH

kategorie ECOLIER: 2. místo Denis JANKOVIC, 3. místo Jan BUBLA, 6. místo Miroslav HORVÁTH

kategorie JUNIOR: 3. místo Jakub KARPÍŠEK

S pozdravem

Jan Šedlbauer